PFAPA diskuze

Datum: 05.03.2012

Vložil: Romana

Titulek: Periodická horečka

Dobrý den, dnes nám naše paní doktorka oznámila, že naše malá Michalka-3roky, bude mít asi nejspíš PFAPA syndrom. Začalo to, když jí byly skoro 2 roky- měla asi angínu a po ATB bylo vše OK. V březnu 2011 měla neštovice a od té doby se to s námi veze. V březnu, červnu, srpnu a říjnu diagnóza angína a podávání ATB(pokaždé jiná). Vždycky měla hrozně vysoké horečky až 40,3C a povlaky na mandlích, ale z výtěru vždy negativní a ani zvětšené uzliny. Byla jsem z toho vždycky zoufalá, ta bezmoc!! Pak to měla ještě letos v lednu a únoru, kdy jsme byly poslány na infekční kliniku a píchali jí týden Penicilin do zadečku. Po ukončení lečby dostala Pendepon a ten jí dávájí opakovaně po 14 dnech- měla už 3 dávky. Myslela jsem, že už bude vše v pořádku, ale bohužel v sobotu opět horečky a zase povlak na mandlích. Dnes jsme byly u paní doktorky a mám jí dávát Prednison, s tím, že se jedná asi o PFAPA syndrom. Tak doufám, že už nás konečně pošle na imunologii a na nějaká vyšetření. Jsem z toho na prášky! Všem Vám i nám přeji pevné nervy, hodně síly a brzké uzdravení!!! Romča z HK





Zpět na diskuzi

Kontakt

Pfapa-periodické horečky

Silvie Jankovičová
Ostrava-Poruba


pfapa@seznam.cz