PFAPA diskuze

Datum: 08.03.2012

Vložil: silvielulu

Titulek: Re: Periodicka horecka

Dobrý večer, my jsme v kontaktu mailem s doc. Doležalovou. Ptala jsem se jí na podávání Prednisonu u syna 4.5 let a také jak často a v jaké dávce a nežádoucí účinky.
Tak psala. Prednison se podává v dávce 1g na kilo váhy dítěte. Syn má 19kg, takže dáváme Prednison 20mg. Znám maminky, ketré dávají Rectodelt čípky menším dětem.Toje vlastně také kortikoid. Zřejmě se také dávkuje dle váhy dítěte, ale to by Vám měla říct dětská lékařka, protože Rectodelt čípky se podávají také dětem při různých záchvatech kašle apod. Což dětští lékaři znají. Kortikoid se podává při horčce a obvykle při podání spolu s Panadolem třeba zabere . Nám do dvou hodin od podání. Pokud se teploty opět vrátí do 24 hodin, pak se nejedná o PFAPA syndrom ,ale zřejmě o klasické virové nebo bakteriální onemocnění. vesměs o angínu. Kortikoidy se v případě, že zabírají se mohou podávat dle imunologa ke kterému chodíme nejčastěji co 14 dní. Častěji ne! My míváme teploty po měsíci a zatím se mi nestalo, že by skončil na Jipce nebo se jeho stav natolik někdy zhoršil abychom museli akutně do nemocnice či volat záchranku. Ani mne na to nikdy nikdo neupozornil. Nejsem lékař. Píši Vám své zkušenosti a co mi psala Doc. Doležalová. K ní jedeme se synem koncem května tak uvidíme, co vyřídíme. Syn měl na konci ledna také vysoké horečky 4 dny, protože kašlal, automaticky jsem nasadila antibiotika, když teploty ani při antibioticích neklesly po 4 dnech, zkusila jsem mu dát prednison v jeho obvyklé dávce. Nezabral. Jeho stav se nijak rapidně nezhoršil, jen se mu horečky hned vrátily a tak jsme museli znovu k lékaři a ten mu změnil antibiotika na jiná, ketrá do dvou dnů zabrala. Neskončili jsme nikde na jipce. Zkuste se spojit s Doc. Doležalovou třeba mailem, nebo telefonicky a pro klid duše se poptejte ještě jí. Přeji hodně štěstí. Silva





Zpět na diskuzi

Kontakt

Pfapa-periodické horečky

Silvie Jankovičová
Ostrava-Poruba


pfapa@seznam.cz