PFAPA diskuze

Datum: 23.04.2012

Vložil: Sarka

Titulek: PFAPA

Dobry den,
moje 4,5 letá dcera má bohužel také diagnostikovaný syndrom PFAPA (na základě toho, že se vyloučilo vše ostatní - s nemocí už zápasíme 2 roky a docházíme k doc. Doležalové). Předesílám, že nejsem žádný šarlatám a k alternativní medicíně jsem měla vždy velmi skeptický postoj, jenže tím, že jsme na podzim začali dcerce dávat Prednison, velmi se u ní zkrátily intervaly mezi jednotlivými ataky horečky (třeba i na 12 dní), byli jsme opravdu zoufalí a jak známo zoufalec se stébla chytá - vyčetla jsem si na jedné zahraniční diskuzi příspěvek maminky, které na PFAPA pomohl Aloe Vera. Tak jsme ho dcerce v únoru začali dávat, je pravda že horečku ještě dostala , ale "až" po 4 týdnech navíc jsem byla u své dětské MUDr. která je současně homeopat a dala nám homeopatika na čištění lymfatických cest - skoro se to bojím napsat, sama tomu opravdu téměř nevěřim, ale od té doby co pravidelně každý den užíváme kombinaci těchto dvou věcí, dcerka teplotu neměla. Nechci nikomu nic doporučovat, ostatně nemám zdravotnické vzdělání a hlavně vůbec nic potvrzeno se zárukou, jen tu píšu svoji zkušenost, kdyby měla nějaká maminka zájem vyzkoušet, napsala bych jí přesné dávkování obou látek. Samotná bych moc chtěla vědět jestli je to jen náhoda, nebo jestli to opravdu pomáhá. Šárka





Zpět na diskuzi

Kontakt

Pfapa-periodické horečky

Silvie Jankovičová
Ostrava-Poruba


pfapa@seznam.cz